Kraniomandibulární dysfunkce CMD 2: Manuelní strukturální analýza MSA: Gert Groot Landeweer

PŘIHLÁŠKA NA KURZ

Před pár lety jsem u jednoho ze svých učitelů Diethera Reusche v německém Westerburgu absolvoval kurzy týkající se Kraniomandibulární dysfunkce, tedy CMD, které vedl jeden z nejzkušenějších německých fyzioterapeutů v tomto oboru, Gert Groot Landeweer. On sám před skoro 40 lety zakládal německou školu fyzioterapie v oblasti čelistního kloubu a přilehlých struktur a během let vytvořil postup manuelního vyšetření MFA/ MSA, které pomáhá diagnostikovat příčinu pacientových obtíží. Z kurzů jsem si odnesl mnoho poznatků, ale v praxi jsem je aplikoval jen omezeně. Vzhledem k tomu, že ale ve své praxi vidím čím dál tím více pacientů s funkčními problémy a pomalu mi přibývá i těch se strukturálními, tedy "opravdovými" problémy kloubu, tak jsem se rozhodl na toto téma udělat s Gertem pokračovací kurz. Ideálně pro ty, kteří již absolvovali část týkající se funkčních problémů, ale vlastně pro kohokoli, koho toto téma zajímá.

Teoreticko-praktický kurz jednoho z nejzkušenějších německých fyzioterapeutů, který zakládal německou školu fyzioterapie v oblasti temporomandibulárního kloubu a přilehlých struktur

Co: Dvoudenní teoreticko-praktický kurz, pokračovací kurz navazující na vyšetření MFA/MSA zaměřené na funkční poruchy.

Pro koho: pro zubní lékařky/ lékaře, pro fyzioterapeutky/ fyzioterapeuty
Pro všechny, které zajímá kvalitní vyšetření a diagnostika pacienta. Pro ty, kteří chtějí znát kvalitní funkční a strukturální vyšetření pacienta v oblasti temporomandibulárního kloubu, svalů a přilehlých struktur. Pro ty, kdo spolupracují nebo chtějí spolupracovat s fyzioterapeutem.

Kdy: 23. a 24. srpna 2024 (jedná se o pátek a sobotu, v pátek začátek v 8.30 ráno, konec v cca 18 hodin, poté společná večeře, v sobotu začátek v 9 hodin ráno, konec mezi 16 a 17 hodin)

Kde: zubní ordinace ZvolanekDental s.r.o., Alej Svobody 55, 32300 Plzeň

Za kolik: 21900 Kč 
(platba po obdržení faktury, do 23.6.2024 je možno účast zrušit a bude navrácen celý účastnický poplatek, při zrušení po 23.6.2024 je poplatek nevratný, lze ale na kurz poslat náhradníka)

Pořadatel: AleneCzech s.r.o., Alej Svobody 55, 32300 Plzeň, IČ: 08864128

Obsah kurzu: 

Kurz bude veden v anglickém jazyce, nepočítáme s překladem, to by nám ubíralo množství drahocenného času od takto vyjímečného lektora.

strukturální vyšetření čelistního kloubu krok za krokem

i něco o funkčním vyšetření

neuromuskulární funkční testy - svaly

zátěžové provokační testy - kloub

vše od vyšetření, diferenciální diagnostiku až k terapii

specializované dlahy

fyzioterapeutická cvičení

pomoc při akutních stavech

a mnohem více :)

 

 

 

PŘIHLÁŠKA NA KURZ