Proč to dělám?

Po skončení studia v roce 2003 jsem nastoupil do ordinace ke svojí mami. Ordinace byla v hradbě plzeňské Škodovky a pacienti byli zvyklí na pojišťovnickou péči, kde nemuseli téměř nic platit. Já jsem to ale chtěl jinak a změnit toto trvalo nějakou dobu, stálo mnoho úsilí, vysvětlování a trpělivosti. Po necelých dvou letech jsem začal mít více pacientů na protetiku a oslovilo mě i několik pacientů na celkové rekonstrukce. Jelikož u nás se nebylo od koho učit, zvolil jsem možnost vycestovat na kurzy do zahraničí. 

Učil jsem se a v ordinaci nové metody s větším i menším úspěchem aplikoval na pacienty. Roky dřiny a snahy se zlepšovat se vyplatily, i když jsem měl často chvíle, kdy jsem to chtěl vzdát. Po více než 20ti letech v praxi, kde se zaměřuji výrazně na fixní a snímatelnou protetiku, funkci a také na estetiku, můžu říct, že jsem se naučil postupy a standardy, které fungují – ve většině případů. Stále ještě jsou pacienti, které perfektně ošetřit je obtížné, ale člověk se učí celý život, každý z nás. A stále je kam se zlepšovat.

Rád bych Vám ukázal protetiku a funkci, ale i estetiku tak, jak jsem se je naučil zvláště od svých učitelů pana profesora Alexandera Gutowského z Schwäbisch Gmünd v Německu, od pana doktora Franka Speara z amerického Seattlu a od pana doktora Diethera Reusche z německého Westerburgu. Jsou to jedny z nejvýraznějších postav moderní světové protetiky a funkce a jejich postupy velmi dobře nejenom fungují, ale jsou o dost preciznější a o dost jiné, než co jsme se učili a co se dodnes učíme.

Mezi další postavy, které významně ovlivnili moji dosavadní práci, jejichž přednášek a kurzů jsem se zúčastnil, a kterých si velmi vážím, patří v oblasti protetiky, funkce a estetiky Gary DeWood, Gregg Kinzer, Jiro Abe, Walter J. Turbyfill, Joe Massad, John Kois, Corky Willhite, Gary Alex, Wolf Dieter Seeher, Galip Gürel a Larry Rosenthal. K protetice patří neodmyslitelně adheze, v této mě nejvíce poznamenal Gary Unterbrink, Ron Jackson, Uwe Blunck a Newton Fahl.

Rád Vám ukážu funkci – tedy cestu k tomu, aby naše práce v ústech pacientů fungovaly. Nejde jen o okluzi, ale také o množství dalších maličkostí, které ovlivňují naši cestu k úspěchu. Jsem naprosto přesvědčen, že zhotovení funkční práce je nejdůležitější úkol v práci zubního lékaře a přináší ten hlavní díl uspokojení. Estetika nás při ošetření vede, ukazuje cestu, je ale až na druhém místě. Jsem přesvědčen, že pouze s tímto přístupem budeme mít spokojené pacienty, kteří si naši práci opravdu budou moci užít, ideálně po mnoho desítek let.

A proto z hloubi duše říkám – SOUSTŘEĎME SE PRVNĚ NA FUNKCI!
CV / MUDr. Jiří Zvolánek

Ve své praxi se zaměřuji již od absolvování lékařské fakulty v roce 2003 výrazně na protetiku, a to jak fixní ve všech jejích podobách, tak na protetiku snímací. Ve té snímací mám dlouholeté zkušenosti s teleskopickými pracemi a zabývám se i intenzivně celkovými snímacími náhradami. To vše s důrazem na funkci. Dále je mým významným zájmem estetické zubní lékařství, v dnešní době nedílná to součást každého protetického ošetření.

V protetice jsou mým nejoblíbenějším ošetřením kompletní rekonstrukce chrupu, vracející pacientům nejenom ztracenou estetiku, ale obnovující i perfektní funkci celého kousacího aparátu. Mými učiteli v této oblasti jsou nejvýznamější světoví protetici - pan doktor Frank Spear z amerického Seattle, pan profesor Alexander Gutowski z německého Schwäbisch Gmünd a v posledních letech i pan doktor Diether Reusch z německého Westerburgu.

 • od 2008 přednášková činnost v oblasti estetiky, smile designu a protetiky
 • účastník přednášek a praktických kurzů dr. Franka Speara (estetika, funkce a fixní protetika) – Spear Education (www.speareducation.com)
 • účastník přednášek a praktických kurzů prof. Alexandra Gutowského (funkce, fixní a snímatelná protetika) – Prof. Dr. Alexander Gutowski (www.prof-gutowski.de)
 • účastník přednášek a kurzů dr. Diethera Reusche (pokročilá funkce, funkční celkové rekonstrukce chrupu) - Westerburger Kontakte (www.westerburgerkontakte.de) • účastník kongresů American Academy of Cosmetic Dentistry (www.aacd.com)
 • účastník kurzů vzdělávacího institutu bavorské komory zubních lékařů – Europäische Akademie für Zahnmedizinische Fortbildung (www.eazf.de)
 • od 2003 členem České stomatologické komory
 • od 2005 členem American Academy of Cosmetic Dentistry (AACD)
 • od 2011 do 2013 Faculty Club Member ve Spear Education, Scottsdale, Arizona

1997 – 2003: Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni

 • v roce 2000 zakladatel a první prezident Sdružení studentů stomatologie ČR
 • v roce 2001 stáž na oddělení endodoncie na Goldman School of Dental Medicine, Boston, USA
 • v roce 2002 stáž na Karolinska Institutet, Stockholm, Švédsko
 • v roce 2002 stáž v zubní ordinaci, San Jose, USA
 • během studia účastník kongresů zubního lékařství – Berlin, Istanbul, Giessen, Göteborg, Stockholm, San Francisco

2003 – 2013: zubní lékař v zubní klinice Smile Dental s.r.o., Plzeň

od 2013: vedoucí zubní lékař a majitel v zubní klinice ZvolanekDental s.r.o., Plzeň


Náš team

Mgr. Alena Zvolánková

Manažerka

Organizuji přednášky a kurzy a starám se o to, aby vše hladce proběhlo ke spokojenosti účastníků a mého manžela.

MUDr. Jiří Zvolánek

Zubní lékař

Ve své praxi se zaměřuji již od absolvování lékařské fakulty v roce 2003 výrazně na protetiku, a to jak fixní ve všech jejích podobách, tak na protetiku snímatelnou.


Kontaktujte nás, pokud máte nějakou otázku!

Povinná políčka jsou označena *